Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Myśliborzu powstała w 1992 roku, od 1996 roku mieści się w budynku przy ul. W. Pileckiego 15 a. Rola jaką odgrywa szkoła w lokalnym społeczeństwie jest ogromna. Młodzi ludzie rozwijają  w niej swoje muzyczne uzdolnienia, wielu absolwentów kontynuuje naukę w szkołach II stopnia, inni swoje muzyczne pasje spełniają w ruchu amatorskim. Niektórzy z absolwentów po ukończeniu studiów muzycznych wracają do rodzimego miasteczka i podejmują pracę w szkole muzycznej, co niewątpliwie świadczy o atmosferze sprzyjającej dobrej pracy. M.in.  Karolina Pizon, Krzysztof Kowalewski, Patrycja Kaczmarek, czy Michał Grabowski- kompozytor , twórca pieśni „Z dobrą Myślą „, która to stała się hymnem szkoły.

Na termomodernizację czekaliśmy z utęsknieniem i wreszcie stało się –we wrześniu 2019 roku rozpoczęła się . Potrwała do końca grudnia. Prace obejmowały m.in. wymianę okien, drzwi wejściowych , ocieplenie ścian i sufitów, wymianę grzejników, wymianę oświetlenia na energooszczędne, budowę klimatyzacji w auli, montaż ogniw fotowoltaicznych. Firma  z daleka, bo z Nowego Sącza  pracowała rzetelnie od rana do nocy. Dziś Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myśliborzu jest jednym z najładniejszych budynków w naszym miasteczku. Mieszkańcy przechodzą obok i z dumą powtarzają” jak teraz pięknie wygląda „Muzyczna” .W marcu planujemy koncert „Szkoła –mieszkańcom”, by efekty termomodernizacji mogli zobaczyć z bliska. W lepszych warunkach lokalowych praca zapewne stanie się efektywniejsza. Szkołę muzyczną w Myśliborzu można określić mianem Perełki miasta z dobrą Myślą i jak śpiewamy w naszym szkolnym hymnie –„W niewielkim mieście gra muzyka z serca dna , mkną dźwięki z muzycznych klas…”

Termomodernizacja Państwowych Szkół Artystycznych